Thermark

Hledat

Přejdi na obsah

LMM6018

Produkty > Na kovy

LMM6018 Černá páska na kov

Použití:
LMM6018.LF je samolepící páska s papírovou zadní stranou, která je svými pigmenty a složením podobná jako LMM pasty. Je možné ji použít na značení většiny kovových povrchů, nabízí suchou alternativu těm, kteří nechtějí nebo nemohou pracovat s mokrou variantou. Její použití je navíc snadnější: systém pásky zajišťuje, že na materiálu je odpovídající vrstva značícího materiálu, která zcela odstraňuje nepřesnosti při ředění a nanášení. Navíc se páska LMM6018.LF doporučuje na bezbarvý nebo barevný eloxovaný hliník. Páska LMM6018.LF vyniká jedinečnými vlastnostmi při značení na povrchu eloxované vrstvy, spíše než při průniku vrstvou. Znamená významný pokrok ve značení eloxovaných povrchů.

Při rozhodování, zda použít LMM6018.LF, je důležité si uvědomit, že rychlost značení je podstatně pomalejší než při použití pasty. Hlavním důvodem nižší rychlosti značení je tloušťka pásky (jak značící tak papírové), která zpomaluje přenos tepla, a proto laser potřebuje více času, aby natavil barvu na materiál.


Důležité:
Tuto pásku je možné koupit pouze od firmy Thermark a autorizovaných distributorů. Jedná se o jiný výrobek než LMM6018 (bez-LF), kterou nabízí firma Ferro a její distributoři. TherMark přestal vyrábět původní silnější pásku, poté co uvedl na trh tento nový vylepšený výrobek. Pokud jste tento výrobek v minulosti používali bez očekávaného úspěchu, doporučujeme vám ho vyzkoušet znovu.

Doporučené materiály:
LMC6018.LF je velmi flexibilní výrobek, který doporučujeme na různé kovy, včetně eloxovaných. Tento seznam tvoří materiály, na které je možné LMM6018.LF velmi dobře použít. Seznam není kompletní, pokud však materiál, který používáte není uveden na seznamu, neznamená to, že nemůžete pásku LMM6018.LF použít.

Nerez ocel
Žíhaná ocel
Pozinkovaná ocel
Mosaz
Hliník
Eloxovaný hliník
Pochromovaný materiál
Poniklovanýmateriál
Pozlacený materiál
Titan
Cín


Doporučené lasery:
LMM6018.LF lze použít jak u laseru CO2, tak u pevnolátkového laseru. Pokud používáte u pevnolátkového laseru pásku LMM6018.LF a budete chtít laserovat v impulsním režimu, tak výrobní režim vyžaduje velmi pomalou rychlost značení.

Způsob aplikace:
LMM6018.LF je samolepící páska s papírovou zadní stranou. Ujistěte se, že povrch materiálu je čistý, zbavený mastnoty, chemikálií, prachu a lakového nátěru.

Aplikace pásky:
Pro aplikaci odviňte dostatečné množství pásky na pokrytí povrchu, který má být označen a nalepte opatrně černou lepící stranou dolů. Je důležité, aby páska rovnoměrně přilnula na materiál. V opačném případě se nemusí některá místa během laserového značení dostatečně navařit. Věnujte pozornost odstranění vzduchových bublin pod páskou. Pro odstranění bublin postačí, když povrch jemně uhladíte prsty. Jestliže chcete značit povrch, který je velmi nerovný, s množstvím bublin nebo prasklin, samolepící páska nebude pravděpodobně vhodná, protože nebude možné rovnoměrné přilnutí pásky na materiál.

Čas a způsob schnutí:
Pásku LMM6018.LF není nutné nechávat schnout, je možné značit okamžitě po aplikaci.

Nastavení laseru:
Pokud používáte značící materiály Thermark, je třeba sledovat u každého laseru dvě nejdůležitější veličiny - výkon a rychlost. Jsou však také jiné relevantní veličiny v závislosti na tom, jaký laser používáte např. ohnisková délka čočky, rozlišení (DPI), (PPI, Hz). Pokud si chcete přečíst více informací o nastavení laseru, klikněte na odkaz níže pro stažení tabulky doporučených nastavení u LMM6018.LF pro různé materiály.

Tabulka nastavení laseru pro LMC60
18LF

Vzhled výrobku:
LMM6018.LF je samolepící páska, která je na zadní straně papírová a uvnitř plastová. Lepící strana se značícím materiálem je černá, papírová zadní strana je voskově bílá.


Skladování:
Páska LMM6018.LF by měla být skladována mezi 5 až 35°C na tmavém a suchém místě. Jestliže nebudete pásku používat déle než týden, měli byste ji uložit do plastového pytle, abyste zabránili vyschnutí pásky v důsledku dlouhodobého vystavení vzduchu


Prodej:

LMM6018.LF1

250,- s DPH za m

koupit

LMM6018.LF2

495,- s DPH za m

koupit

LMM6018.LF3

675,- s DPH za m

koupit

Home Page | Produkty | FAQs | Kontakt | Mapování stránky


Pod nabídky:


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku