Thermark

Hledat

Přejdi na obsah

LMM6000

Produkty > Na kovy

LMM6000 Černá na kov

Použití:
Černá pasta LMM6000 je jedním ze dvou přípravků TherMark určeným pro univerzální použití a doporučuje se k vytvoření černého značení na různých kovech. Díky svému složení vytváří LMM6000 po uschnutí tvrdou vrstvu, které je možné se před značením dotknout. Materiál je možné skladovat, manipulovat s ním nebo pokládat na sebe před provedením značení, aniž by došlo k otěru. Jestliže se zajímáte o značení na nerezové materiály, doporučujeme zvolit LMM6000, která vytváří na tomto materiálu nejtmavší značení.

Možnosti zpracování LMM6000 jsou však poněkud omezené. Pokud je pro vás tedy důležité jednoduché použití, lepší variantou bude LMM14. Použití LMM14 při značení na nerezové materiály není příliš odlišné od LMM6000.

Doporučené materiály:
LMM6000 je flexibilní výrobek, který je doporučován na různé kovy. Následující seznam tvoří materiály, na které je možné LMM6000 velmi dobře použít. Seznam není kompletní, pokud však materiál, který používáte není uveden na seznamu, neznamená to, že nemůžete pástu LMM6000 použít.

Nerezová ocel
Žíhaná ocel
Pozinkovaná ocel
Mosaz
Hliník
Měď
Pochromovaný materiál
Poniklovanýmateriál
Pozlacený materiál
Postříbřený materiál
Titan
Cín


Doporučené lasery:
LMM6000 lze použít jak u laseru CO2, tak u pevnolátkového laseru

Ředění:
LMM6000 se ředí v závislosti na způsobu aplikace.

Aplikace spray-tool:
D
oporučený poměr 1:3 (1 díl LMM6000 a 3 díly denaturovaného alkoholu), zkontrolujte si v návodu tloušťku materiálu pro Váš model

Aplikace štětcem:
D
oporučený poměr 1:2 (1 díl LMM6000 a 2 díly denaturovaného alkoholu), zkontrolujte si v návodu tloušťku materiálu pro Váš model

Způsob aplikace:
Ujistěte se, že povrch materiálu je čistý, zbavený mastnoty, chemikálií, prachu a lakového nátěru.

Aplikace sprejem:
Před použitím nádobku důkladně protřepejte, aby se vytvořila homogenní jednotná suspenze. Nastříkejte rovnoměrně ve vzdálenosti 25 cm od povrchu a pohybujte sprejem ze strany na stranu, abyste pokryli celou plochu materiálu. Začněte stříkat mimo oblast, kterou chcete značit, postupujte na druhou stranu, vynechte cílovou oblast. Přestříkání před a za cílovou oblastí umožňuje konstantní rychlost pohybu a napomáhá rovnoměrnému nanesení na materiál. Ujistěte se, že materiál není na spodní straně vidět. Pro vytvoření požadované vrstvy obvykle stačí nastříkat 2-3x, v případě potřeby vícekrát.

Aplikace spray-tool:
Pokud používáte spray-tool, postupujte podle výše uvedeného návodu na aplikaci sprejem.

Aplikace štětcem:
Pokud nanášíte LMM6000 štětcem, použijte asi 2,5 cm silný štětec. Naneste hladkým rovným tahem.

Poznámka:
Při aplikaci se doporučuje použít spíše airbrush nebo sprej než štětec. Při použití štětce může být obtížné vytvořit na materiálu hladkou rovnoměrnou vrstvu, která je důležitá pro dosažení finálního výsledku značení. Aplikaci štětcem doporučujeme pouze v případě, že nemáte airbrush nebo nanášíte na malou plochu.

Čas a způsob schnutí:
Na vzduchu je LMM
6000 suchá za běžných podmínek do 3-5 minut. Pokud schne příliš dlouho, můžete pro urychlení sušení použít vysoušeč vlasů nebo teplovzdušný ventilátor LMM6000 lze vysušit běžným vysoušečem vlasů do 15 sekund.


Nastavení laseru:
Dvě nejdůležitější veličiny, které je třeba sledovat u každého laseru při použití materiálů Thermark, jsou výkon a rychlost. V závislosti na tom, jaký laser používáte, můžete sledovat další relevantní veličiny, např. ohniskovou délku čočky, PPI, DPI. Pokud se chcete dozvědět více informací o nastavení laseru, klikněte na odkaz níže pro stažení tabulky doporučených nastavení u LMM6000 pro různé materiály.

Tabulka nastavení laseru pro LM
M6000

Vzhled výrobku:
LMM6000 je hladká, žlutohnědá, hustší barva – jako pasta, která má hustotu těsta.

Skladování:
Všechny výrobky LMM6000 by měly být skladovány mezi 5 až 35°C na tmavém a suchém místě.


Prodej:

LMM6000.10

303,- s DPH

koupit

LMM6000.50

1990,- s DPH

koupit

Home Page | Produkty | FAQs | Kontakt | Mapování stránky


Pod nabídky:


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku