Thermark

Hledat

Přejdi na obsah

LMM14

Produkty > Na kovy

LMM14 Černá na kov

Použití:
Černá pasta LMM14 je jedním ze dvou přípravků TherMark určených pro univerzální použití a doporučuje se k vytvoření černého značení na většinu kovů. Díky svým flexibilním vlastnostem a možnostem aplikace na různé materiály je použití LMM14 velmi snadné. Pokud tedy hledáte jeden univerzální výrobek, doporučujeme vám LMM14.

LMM14 schne rychle, vytváří světle šedou vrstvu a po provedení značení je možné ji velmi snadno smýt. Před značením laserem může dojít při doteku k
setření nátěru, proto doporučujeme provést značení krátce po aplikaci.


Jestliže se zajímáte o univerzální značící výrobek, který po uschnutí vytvoří trvanlivou tvrdou vrstvu, navštivte náš odkaz LMM6000.

Doporučené materiály:
LMM14 je velmi flexibilní výrobek, který je doporučován téměř na všechny kovy. Následující seznam tvoří materiály, na které je možné LMM14 velmi dobře použít. Seznam není kompletní, pokud však materiál, který používáte není uveden na seznamu, neznamená to, že nemůžete pásku LMM14 použít.

Nerezová ocel
Žíhaná ocel
Pozinkovaná ocel
Mosaz
Hliník
Měď
Pochromovaný materiál
Poniklovaný materiál
Pozlacený materiál
Postříbřený materiál
Titan
Cín


Doporučené lasery:
LMM14 lze použít jak u laseru CO2, tak u pevnolátkového laseru

Ředění:
LMM14 se ředí v závislosti na způsobu aplikace.

Aplikace sprejem:
D
oporučený poměr 1:1 (1 díl LMM14 a 1 díl denaturovaného alkoholu), zkontrolujte si v návodu tloušťku materiálu pro Váš model.

Aplikace štětcem:
D
oporučený poměr 2:1 (2 díly LMM14 a 1 díl denaturovaného alkoholu), zkontrolujte si v návodu tloušťku materiálu pro Váš model


Způsob aplikace:
Ujistěte se, že povrch materiálu je čistý, zbavený mastnoty, chemikálií, prachu a lakového nátěru.

Aplikace sprejem:
Před použitím nádobku důkladně protřepejte, aby se vytvořila homogenní jednotná suspenze. Nastříkejte rovnoměrně ve vzdálenosti 25 cm od povrchu a pohybujte sprejem ze strany na stranu, abyste pokryli celou plochu materiálu. Začněte stříkat mimo oblast, kterou chcete značit, postupujte na druhou stranu, vynechte cílovou oblast. Přestříkání před a za cílovou oblastí umožňuje konstantní rychlost pohybu a napomáhá rovnoměrnému nanesení na materiál. Ujistěte se, že materiál není na spodní straně vidět. Pro vytvoření požadované vrstvy obvykle stačí nastříkat 2-3x, v případě potřeby vícekrát.

Aplikace spray-tool:
Pokud používáte spray-tool, postupujte podle výše uvedeného návodu na aplikaci sprejem.

Aplikace štětcem:
Pokud nanášíte LMM14 štětcem, použijte asi 2,5 cm silný štětec. Naneste hladkým rovným tahem.

Poznámka: Při aplikaci se doporučuje použít spíše airbrush nebo sprej než štětec. Při použití štětce může být obtížné vytvořit na materiálu hladkou rovnoměrnou vrstvu, která je důležitá pro dosažení finálního výsledku značení. Aplikaci štětcem doporučujeme pouze v případě, že nemáte airbrush nebo nanášíte na malou plochu.


Čas a způsob schnutí:
Na vzduchu je LMM14 suchá za běžných podmínek do 2-3 minut. Pokud schne příliš dlouho, můžete pro urychlení sušení použít vysoušeč vlasů nebo
teplovzdušný ventilátor. LMM14 lze vysušit běžným vysoušečem vlasů do 5-7 sekund.

Nastavení laseru:
Dvě nejdůležitější veličiny, které je třeba sledovat u každého laseru při použití materiálů Thermark, jsou výkon a rychlost. V závislosti na tom, jaký laser používáte, můžete sledovat další relevantní veličiny, např. ohniskovou délku čočky, PPI, DPI. Pokud se chcete dozvědět více informací o nastavení laseru, klikněte na odkaz níže pro stažení tabulky doporučených nastavení u LMM14 pro různé materiály.

Tabulka nastavení laseru pro LMM14

Vzhled výrobku:
Pastu LMM14 je nutné před použitím dobře zamíchat. Hustá část pasty obsahuje frit, pigmenty a je stříbrně šedá. Řídká světlá část, která obsahuje hlavně ředidlo, může mít žlutě zelenou nebo šedo-modrou barvu.

Naneste jednou na materiál a nechte uschnout, LMM14 vytvoří světle šedou vrstvu.


Skladování:
Všechny výrobky LMM14 by měly být skladovány mezi 5 až 35°C na tmavém a suchém místě. Nádobky spreje je vhodnější skladovat ve vodorovné poloze než ve svislé, neboť pasta může v nádobce sedat a vytvořit usazeninu. Pokud pastu skladujete ve vodorovné poloze, při protřepání dosáhnete snadněji rovnoměrného promíchání.

Prodej:

LMM14.10

303,- s DPH

koupit

LMM14.50

1990,- s DPH

koupit

Home Page | Produkty | FAQs | Kontakt | Mapování stránky


Pod nabídky:


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku