Thermark

Hledat

Přejdi na obsah

LMC12

Produkty > Na thermo-plastic

LMC12 Černá na thermo-plast

Použití:
Dříve byla pasta LMC12 používána pro značení skla a keramiky, dnes se doporučuje k vytvoření černého značení na nylon, PVC, polyethylen, polyuretan, polykarbonát a jiné termoplasty. LMC12 schne rychle a po značení ji lze lehce smýt. Některé plastové materiály je nutné po značení laserem omýt mýdlem, aby se odstranila přebytečná barva.
Pokud se zajímáte o značení skla a keramiky černou pastou, podívejte se na náš odkaz LMC6044P. LMC6044P vytváří na skle a keramice tmavší černé značení než LMC12. Jestliže v současné době používáte ke značení skla a keramiky LMC12, doporučujeme Vám přejít na LMC6044P.

Doporučené materiály:
Pomocí LMC12 lze velmi dobře značit níže uvedené materiály. Tento seznam není kompletní, pokud Vámi používaný materiál není uveden na seznamu, neznamená to, že nemůžete LMC12 použít.


nylon
polyuretan
polykarbonát
PVC


Při značení PVC může docházet k uvolňování plynného chloru, který může být pro obsluhu laseru škodlivý a může způsobit korodování laserové hlavy. Pokud chcete laserem značit PVC, je důležité používat odpovídající odsávání a filtraci.

Doporučené lasery:
LMC12 lze použít jak u laseru CO2, tak u pevnolátkového laseru. Při značení plastu však snadněji dosáhnete vysoké kvality použitím CO2 laseru.

Ředění:
LMC12 se ředí v závislosti na způsobu aplikace.

Aplikace spray-tool:
Doporučený poměr 1:3 (1 díl LMC12 a 3 díly denaturovaného alkoholu), zkontrolujte si v návodu tloušťku materiálu pro Váš model

Aplikace štětcem:
D
oporučený poměr 1:2 (1 díl LMC12 a 2 díly denaturovaného alkoholu)

Způsoby aplikace:
Ujistěte se, že povrch materiálu je čistý, zbavený mastnoty, chemikálií, prachu a lakového nátěru.

Aplikace spray-tool:
Pokud nanášíte LMC12 spray-tool nastříkejte rovnoměrně ve vzdálenosti 25 cm od povrchu a pohybujte sprejem ze strany na stranu, abyste pokryli celou plochu materiálu. Ujistěte se, že materiál není na spodní straně vidět. Nastříkejte jednou nebo dvakrát podle potřeby. U LMC12 je potřeba nanést dostatečně silnou vrstvu, pravděpodobně bude nutné nastříkat vícekrát.

Aplikace štětcem:
Pokud nanášíte LMC12 štětcem, použijte asi 2,5 cm silný štětec. Naneste hladkým, rovným tahem.

Poznámka:
Při aplikaci se doporučuje použít spíše airbrush než štětec. Při použití štětce může být obtížné vytvořit na materiálu hladkou, rovnoměrnou vrstvu, která je důležitá pro dosažení finálního výsledku značení. Aplikaci štětcem doporučujeme pouze v případě, že nemáte airbrush nebo nanášíte na malou plochu.

Čas a způsob schnutí:
Na vzduchu je LMC12 suchá za běžných podmínek za 60 sekund. Pokud schne příliš dlouho, můžete pro urychlení sušení použít vysoušeč vlasů nebo teplovzdušný ventilátor. LMC12 lze vysušit běžným vysoušečem vlasů do 5 sekund.

Nastavení laseru:
Pokud používáte značící materiály Thermark, dvě nejdůležitější veličiny, které je třeba sledovat u každého laseru je výkon a rychlost. Jsou však také jiné relevantní veličiny v závislosti na tom, jaký laser používáte např. ohnisková délka čočky, rozlišení (DPI,PPI, Hz). Pokud si chcete přečíst více informací o nastavení laseru, klikněte na odkaz níže pro stažení tabulky doporučených nastavení u LMC 12 pro různé materiály.

Tabulka nastavení laseru pro LMC12

Vzhled výrobku:
LMC12 je jantarově černá tekutina, která je hustá a kompaktní jako klíh. Před použitím je třeba ji zředit a promíchat, ale barva zůstává i po zředění jantarově černá.

Naneste jednou na materiál a nechte uschnout, LMC12 vytvoří černou vrstvu.

Skladování:
Všechny LMC výrobky by měly být skladovány mezi 5 až 35°C na tmavém a suchém místě.

Prodej:

LMC12.10

303,- s DPH

koupit

LMC12.50

1990,- s DPH

koupit

Home Page | Produkty | FAQs | Kontakt | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku